Oturma Odası-Yemek Odası Kombinasyonu: Doğru Anlamak İçin İpuçları Olan 25 Görsel

mk25

Oturma Odası-Yemek Odası Yaşam ve yemek alanlarını bir araya getiren bir stüdyo daireye veya açık kat planına sahip olmak, iç mekanda bir meydan okuma gibi görünebilir. Mekanın açık akışını korurken bir ayrım yaratmak istiyorsunuz. Yardımcı olmak için, mobilya konumlandırmanın, renk kullanmanın veya düzen ile oynamanın bir alanı nasıl tamamen güzel ve işlevsel hissettirebileceğini gösteren, bazı stüdyolar da dahil olmak üzere 50’den fazla oturma ve yemek kombinasyonu örneğini derledik. En küçük kat planları bile bu ilham kaynaklarından yararlanabilir.

kompakt 1 yatak odalı daire , beyaz duvarları ve hafif mobilyalarıyla hafif, havadar ve ferah bir his verir . Masa, alana bol miktarda ışık sağlamak için yukarıda asılı bir ışıkla pencere boyunca konumlandırılmıştır .
bymk1
Bir oturma ve yemek odası kombinasyonunun bu görselleştirmesinde, bölme duvarlar veya bölücüler kullanılarak değil, açık kat planının “yaşam alanı” boyunca uzanan geniş tabandan tavana kitap raflarına doğru çekilerek mekanda bölünme yaratılır. Alanın akıllıca kullanılmasıdır ve depolama alanı ekler.
bymk2
Yemek alanına açık manzaralı bu şık, modern oturma odasında, alanı dağınık hissettirmeden görsel ilgi yaratmak için siyah beyaz vurguların kullanıldığını görüyoruz. Oturma odası için duvar dekoru , bir saat ve çerçeveli sanat şeklinde gelir. Dekoratif kaseler ve vazolar , havalı görünüme katkıda bulunur.
bymk 3
Bu küçük apartman oturma odası yemek odası kombinasyonu, modern ve minimalistin böyle bir alanı şekillendirmenin tek yolu olmadığını gösteriyor. İskandinav tarzı sandalyeler , antika bir zarafetle aydınlatma ve balıksırtı deseninde zengin bir parke kullanan bu alan, boyutuna rağmen lüks hissettiriyor. Özelliklerin çoğu, yüzyıl ortası modern saat ve Ejvind Johansson sandalyeler gibi eski ikonlardan ilham alır .
bymk4
Bir oturma odası yemek odası kombinasyonunu dekore etmek zor olabilir, ancak bu alan, dairenin oturma, yemek ve mutfak alanları arasında kusursuz bir his yaratmak için bir palet seçmenin ve ona bağlı kalmanın harika bir örneğidir. Yemek odası sarkıt lambaları ve masa ayakları, sarı tonlar eklerken, kapılar ve tezgahlar zengin bir yeşil sergiliyor.
bymk5
Yeşil, bu palet mükemmelliğindeki yemek ve oturma odası tasarımında da merkez sahneyi alıyor. Açık alanda her iki odayı birbirine bağlamak için yemek sandalyelerine, kanepeye ve hatta pencere tekstillerine açık yeşil ve gri kumaşlar dahil edilmiştir. Tutarlı kumaşlar kullanmak, ayak izi küçük olsa bile odanın bir arada görünmesini sağlamanın harika bir yoludur.
bymk6
Bazı tasarımcılar koyu renkli tek renkli mobilyalar kullanmaktan korkarlar ancak bu daire için siyah, alanı sıkışık hissettirmeden güzel bir şekilde kullanılabilir. Bu şık ve modern yemek odası kombinasyonu, siyah vurgular, beyaz kanepe ve hafif doğal ahşap kullanımıyla bir tür yin ve yang sunuyor.
bymk7
Bu oturma odası ve yemek odası kombinasyonunda, geniş pencerelerden içeri giren ışık, alana havadar ve açık bir his veriyor. Yemek masası pencereye yerleştirilmiştir ve içerideyken bile açık havada yemek yeme hissi verir. Peluş, rahat koltuklar sadece birkaç adım ötededir ve bu, burayı büyük partileri eğlendirmek için harika bir alan örneği yapar.
mk8
Bu çağdaş beyaz ve gri oturma ve yemek alanında, aydınlatma armatürleri hem işlevsel aydınlatma hem de bölme sağlar. Mutfak alanında, dolap aydınlatmasının altında da sergilenen dolaplara doğru bir ışık çubuğu odaklanıyor. Yemek masasının üzerinde burada gördüğünüz modern avize Heracleum II LED Süspansiyon . Sarkıt aydınlatma, kompakt ancak açık bir alanın yemek alanını işaretlemek için mükemmel bir yol olabilir.
mk9
Küçük bir yemek odası ve oturma alanında, alanınızdan en iyi şekilde yararlanmanız önemlidir. Bu örnekte, yemek masasını, kanepenin arkasına yerleştirilmiş uzun bir çubuk şeklinde görüyoruz. Hem oturma hem de yemek alanlarının, yukarıda asılı duran Ikea SINNERLIG sarkıt lambalarla aydınlatılan yüzeye erişimi var .
mk10
Boyuttan bahsetmişken, bu mutfak yemek oturma odası kombinasyonu, gözü yukarı çekmek için uzun avuç içi ve dekoratif küre ışıkları kullanır ve daha fazla alan yanılsaması yaratır. Döşeme ve duvarlardaki şık taş işçiliği modern bir hava katıyor.
mk11
Bu erkeksi bekar pedi, desenle oynadığınızda bir stüdyo dairenin nasıl olabileceği konusunda ilham veriyor. Dokulu duvarlar, tavanlar ve hatta ayak altındaki peluş halı, oturma mutfağı yemek kombinasyonuna boyut ve ilgi katıyor. Yüzyıl ortası modern etkisi, TV sehpası ve kanepe gibi belirli ayrıntılarla kendini gösterir.
mk12
Oturma mutfağı ve yemek kombinasyonuna sahip bu havadar dairede , ön planda beyaz duvarlar, sandalyeler ve dolaplarla bağlantılı benzersiz bir zemin lambası görüyorsunuz . Alanı daha açık hissettirmek için beyaz kullanmak akıllı bir tasarım seçimiydi. Chevron halı, ilgi katan cesur bir açıklama parçasıdır.
mk13
Bu şık açık kat planı, odayı üçe bölmek için uzun bir mutfak adası, bir çift grafik baskı ve asılı kolye kullanır. Bir mutfak, oturma ve yemek kombinasyonunu ayırmak için mobilya, aydınlatma ve sanat eserlerinin tümü bu şekilde kullanılabilir.
mk14
Bu İskandinav dairesi, yumuşak aydınlatma, nötr tekstiller ve doğal açık renkli ahşap kullanımıyla neredeyse spa benzeri bir kaliteye sahiptir ve ayak izini daha az kompakt hissettirir.
mk15
Cam ve metal duvar bölücüler de küçük alanlarda ayırma oluşturabilir. Burada ayrıca hem kanepe (parlak) hem de https://www.archvagon.com / yemek masası sandalye kombinasyonunda (geleneksel ile modernin buluştuğu) karışık mobilya stillerinin kullanımını görüyoruz.
mk16
Geniş duvar deposu, burada yerden yüksek pencerelerin yakınına kadar uzanan smokin dolabının kullanımında gördüğümüz, bunun gibi küçük bir alandan en iyi şekilde yararlanmanın harika bir yoludur.
mk17
Bu modern açık konsept oturma ve yemek odasında, sandalyelerdeki aynı siyah mat metalden duvar rafları ve sarkıt aydınlatma, yemek masası ve oturma alanı arasında görsel bir çizgi oluşturuyor.
mk18
Daha zengin tonlar, bu iç mekanın yastıklı kesiti, koyu renkli ahşapları, modern yemek sandalyeleri ve mermer vurgulu duvarının kanıtladığı gibi, açık kat planlarında da iyi çalışabilir . Şöminenin konumu da burada benzersizdir ve oturma yerinin kükreyen bir ateşe veya favori bir TV programına kolayca odaklanmasını sağlar. Ahşap depolama aynı zamanda benzersiz bir dekoratif dokunuş sağlar.
mk19
Kompakt alanlar için akıllı tasarım, tavana monte edilmiş raylar üzerinde kayan hareketli duvarları, genişleyen mobilyaları veya düzgünce saklanabilecek diğer öğeleri de içerebilir. Bu konseptin , bu evin benzersiz transformatör düzeninde iyi bir şekilde uygulandığını da görebilirsiniz.
mk20
Ev bitkileri şeklindeki yeşillik dokunuşları, bu alanı canlı ve misafirperver hissettiriyor. Onlar da açık bir kat planını daha bitmiş hissettirmek için kullanılabilir.
mk21
Bu evin minimalist tasarımında, Tavşan lambalı konsol masası, eğlence için yer bırakırken, yemeği yaşamdan ayıran derme çatma bir oda ayırıcı sağlar. Geniş projektör ekranı, herhangi bir noktadan tam bir görünüm sunar.
mk22
Pencere ve kapı çerçeveleri, burada görüldüğü gibi, açık bir kat planında renk vurgularını birleştirmek için harika bir yer olabilir. Çerçevelerdeki mavi tonlar, yumuşak kesitli, modern vurgulu sandalye ve cesur desenli halı ile güzel bir şekilde çalışır.
mk23
Bu çağdaş dairede gri bir oturma odası , boya renkleri için beyazlar veya nötrlerle sınırlı olmadığınızı gösterir. Hafif sert ağaçlar ve tavan aydınlatması ile birleştiğinde çok şık ve parlak bir his veriyor.
mk24
Uzun kollu bir oturma odası lambası , bunun gibi bir stüdyoda oturma odasını ve yemek odasını ayırmanın benzersiz bir yolu olabilir.
mk25Dar alanlarda, dikey depolama en üst düzeyde hüküm sürebilir ve burada, açık raflar ve üç kat dolap ile bir açıklama vurgu duvarı haline gelen bir dolap örneğini görüyoruz. Pencere perdesi, oda ayırıcı görevi görür.
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın
İlgili Yazılar