Mağaza Tasarımı: Optiroom Optik Mağazası

2

Optiroom optik mağazası, Kaunas’ın eski kentindeki bir konut binasının birinci katında yer almaktadır.
Mağazanın içi, ziyaretçilerin ev sıcaklığında bir atmosferde kendi benzersiz gözlüklerini veya çerçevelerini seçebilecekleri bir tür rahat oturma odasıdır.

İşlevsel olarak, mağaza alanı üç bölgeye ayrılmıştır: sergi, teknik (optometrist ofisi, yardımcı odası, banyo) ve salon.

Beyaz duvarlar ve yüksek tavan ile sergi alanı olabildiğince aydınlık. Burada aydınlatmalı raflardaki duvarlar boyunca ana sergidir. Eşsiz ve daha pahalı bardaklar ayrı bir rafa yerleştirilir. Alanın merkezinde gizli depolama ve cam vitrinli bir ada var. Arkasında, acele etmeden en sevdiğiniz örnekleri deneyebilirsiniz. Ada, pirinç bir tepeye ve adanın yüzeyini daha küçük bir ölçekte kopyalayan minimalist kabartmalı kaideye sahip resepsiyon masasında yankılanıyor.

Pencereler boyunca eski şehrin sokağına bakan bir salon alanı vardır. Duvarlar ve tavan, duvarda geometrik karolarla gri-yeşile boyanmıştır.

Mağazanın teknik alanını vitrinden ayıran duvar, salon alanındaki duvarı minimalist pervazlar ve boyama ile bölme fikrine uygun olarak iki renkte sıcak gri tonlarında boyanmıştır: koyu üst ve açık alt.

 

 

 

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın
İlgili Yazılar