Konteyner Ev Tasarımı

9

genel bakış

İnanılmaz derecede küçük bir bütçeyle oluşturulan bu iki nakliye konteynırından oluşan ev, Peralta ailesinin San Jose dışında yaşama, doğal manzaranın tadını çıkarma ve atlarına yakın olma hayallerini gerçekleştirmesini sağladı. Containers of Hope projesi hem müşteri hem de mimar için bir deneydi ancak karşılığını aldı ve nakliye konteynerlerinin kullanıldığı yaratıcı güzel tasarımın uluslararası üne sahip bir örneği haline geldi. 

 


konsept

Konteynerler kademelidir ve çift yönlü görünümler sunar; bu, sahiplerin güneşin doğuşunu ve gün batımının keyfini çıkarabileceği anlamına gelir. Evin iki bölümü arasında, pencereleri yapmak için alınan hurda metal parçalarından bir çatı yapılır; bu sadece içsel bir açıklık hissi yaratmakla kalmaz, aynı zamanda klima ihtiyacını ortadan kaldıran bir çapraz havalandırma da sağlar. Bu projenin maceracı ruhu, sahiplerinin güzel bir manzarada borçsuz yaşayabileceği anlamına geliyor.

1 11
2 8

3 8Total
0
Shares
Bir yanıt yazın
İlgili Yazılar
1 1
Devamını Oku

Karayip Villa Tasarımı

Tropical House, Karayip Villa Tasarımı Kosta Rika’nın ormanlarında dokunmuştur. Studio Saxe, Karayip kıyılarındaki Puerto Viejo, Limon ormanında tropikal…