DAİRE

daire 1

Daire, Moskova’nın merkezinde yer almakta olup, Tretyakov Galerisi’ne oldukça yakın bir konumdadır. Projenin ana fikri, ana odanın orijinal alanını korumak için zemine açılan üç büyük pencere ve verandaya erişim sağlamaktır. Yatak odalarında doğal aydınlatmayı artırmak ve ek bir yatakla donatılmış küçük bir asma kat için cam bölmelerle ikincil bir aydınlatmalı resepsiyon alanı kullanılmıştır. Ofis, oturma odasından kitaplık olarak kullanılan bir sergi standı ile ayrılmıştır.

Bu çözümler sayesinde, sadece üç pencere kullanarak yedi adet aydınlık ve işlevsel alan (3 yatak odası, bir oturma odası, bir mutfak, bir ofis, bir asma kat yatak odası) oluşturulabilmiştir. Yatak odalarının duvarları ses yalıtımlıdır ve bölmelerde kapı altı eşiği olan çift cam kullanılmıştır. Ayrıca iç kapılar da kalınlaştırılmıştır (60mm). Ayrıca, doğru mikro iklimi sağlamak için daire boyunca nemlendirme sistemi olan zorunlu havalandırma sistemi kurulmuştur.

İç mekan minimalist bir estetikle tasarlanmıştır. Beyaz duvarlar ve sıcak ahşap zeminler gibi nötr bir arka plan tercih edilmiştir. Müşterinin koleksiyonundan ve mobilyalarından seçilen sanat eserleri ile odak noktaları oluşturulmuştur.

DAİRE

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın
İlgili Yazılar