Bu Modern DIY Boru Sandalye ile Verandanızı Güncelleyin

10

Sedir tahtaları ve çelik borulardan yapılmış bu modern veranda sandalyesi ile endüstriyel stili arka bahçenize veya verandanıza getirin Bu Modern DIY Boru Sandalye ile Verandanızı Güncelleyin

1 1

DIY boru perde çubukları ve çelik mutfak tabureleri gibi endüstriyel tarz evin hemen hemen her odasına dahil edilmiştir . Geriye kalan tek şey teras! Bu boşluğu doldurmak için sedir tahtaları ve çelik borularla kendin yap bir şezlong yaptık. Bitmiş proje, endüstriyel yetenekli rahat bir koltuktur. Aşağıdaki adımlarımızı izleyerek bunu kendiniz nasıl yapabileceğinizi görün. Özel mobilya düşündüğünüzden daha kolaydır, o yüzden bir deneyin!

Neye ihtiyacın var

 • (2) 8’lik sedir döşeme tahtaları (Aşağıdaki Kesim Listesine bakın)
 • 1″ x 3″ x 8′ sedir tahtası (Aşağıdaki Kesim Listesine bakın)
 • Dairesel testere
 • ölçüm bandı
 • Zımpara kağıdı
 • pistonlu testere
 • 2″ x 2″ x 3′ çelik açı
 • Delmek
 • 1/8″ veya 3/16″ matkap ucu
 • Kalem
 • Ahşap tutkalı
 • Dış 1-1/2″ yassı başlı vidalar
 • Yapıştırma astarı
 • Sprey boya
 • (16) 3/4″ paslanmaz çelik vidalar
 • Dış yarı saydam güverte lekesi, isteğe bağlı
 • (3) 18″ borular
 • (7) 24″ borular
 • (8) 90 derece açılı konektörler
 • (4) T konektörleri
 • (16) 1-1/2″ paslanmaz çelik vidalar

Kesim Listesi

 • (4) 23″ sedir döşeme tahtaları
 • (4) 22″ sedir döşeme tahtaları
 • (2) 9-3/4″ x 2-1/4″ sedir levhalar

Adım 1: Sedir ve Çeliği Kesin

Daire testere kullanarak tüm sedir tahtalarını boyuna kesin. Dört adet 23 inçlik parçaya ve dört adet 22 inçlik sedir zemin kaplamasına ve ayrıca iki adet 9-3/4 x 2-1/4-inçlik tahtaya ihtiyacınız olacak. Pürüzsüz olana kadar tüm yüzleri ve kenarları zımparalayın. Bir ileri geri hareket eden testere ve yeni bir bıçak kullanarak çelik açıyı 21-3/4 inç uzunluğunda kesin. Uygun aletlere sahip değilseniz, birçok ev mağazası bu malzemeyi sizin için kesecektir.

2

1/8 inç veya 3/16 inçlik bir uçla, çelik açılı ekin her bir uzun kenarı boyunca yaklaşık 3/4 inçlik delikler açın. Bir uçtan başlayarak 1/2 inç, 4-3/4 inç, 5-3/4 inç, 10 inç, 11-3/8 inç, 15-5/8 inç, 16-3/4 inç delikler açın ve 21-1/8 inç.

3. Adım: Bir Oturma Eklemi Oluşturun

3 1

23 inçlik tahtalardan birini çalışma yüzeyinize yerleştirin ve dik açı oluşturmak için 22 inçlik tahtalardan birini uçtan dikey olarak alın. 22 inçlik kartın dış kenarından 1 inçlik bir pilot delik açın. Eklem boyunca bir damla yapıştırıcı yerleştirin ve iki levhayı dış 1-1/2 inçlik tava başlı vidalarla birbirine vidalayın. Kalan üç set sedir zemin kaplaması ile tekrarlayın.

4. Adım: Astarlayın ve Boyayın

Çelik köşeyi yapıştırma astarı ve sprey boya ile astarlayın ve boyayın. Aynı işlemi 3/4 inçlik paslanmaz çelik vidaların başlarına uygulayın. Yapının geri kalanını boyamayı planlamasanız bile paslanmayı önlemek için bu adımı uyguladığınızdan emin olun.

Editörün İpucu: Sandalyenizin ahşap oturma yerini boyamayı planlıyorsanız, şimdi tam zamanı. Dış yarı şeffaf sedir tonlu bir güverte boyası öneriyoruz.

Adım 5: Açılı Parçaları Düzenle

4

Boya ve leke kuruduktan sonra, dik açılı levhalardan birinin dışını çelik köşenin köşesine yerleştirin. Boyalı vidalarla takın. Dik açılı parçaların geri kalanıyla çelik açı boyunca tekrarlayın. İşiniz bittiğinde ters çevirin ve çelik açının diğer tarafını tahtalara vidalayın.

Adım 6: Küçük Parçaları Birleştirin

23 inçlik tahtaların oluşturduğu sandalye sırtlığının üstünden 8-3/4 inç ölçün. 9-3/4 x 2-3/8-inçlik panoları 23 inçlik panolara dik olarak takın. Her biri dış kenardan 1/4 inç içe yerleştirilmelidir. 1-1/4 inç dış pan başlı vidalarla takın. Aralarında kalacak bir T konektörünü hesaba katmak için iki küçük kart arasında yaklaşık 2 inç olmalıdır. Bu bölümü bir kenara koyun.

5

Adım 7: Boru Çerçevesini Birleştirin

Boru yapısını monte etmeye başlayın. 18 inçlik borulardan ikisine bir T konnektörü takın ve bir uçtan 7 inç sıkın. Ardından 18 inçlik parçaların arasına 24 inçlik bir boru takın. Bu, sandalyenin önü olacak bir “H” şekli oluşturacaktır. “H” nin dört açık ucunun her birine 90 derecelik bir konektör takın.

Editörün İpucu: Tutarlı görünmesini sağlamak için, sıkma mekanizmalarına sahip konektörlerin yanlarını yapının içinde veya altında tuttuğunuzdan emin olun. Konektörleri proje boyunca bir Alyan anahtarıyla sıkın.

6

Adım 8: Kollar ve Üs Kısmı Oluşturun

90 derecelik konektörlerin açık uçlarına dört adet 24 inç uzunluğunda boru takın ve bunları “H” nin çapraz çubuğuna dik olarak çalıştırın. Üstteki iki 24 inçlik uzunluk koltuk kolları olacak ve alttaki ikisi tabanın bir parçasını oluşturacaktır. 24 inç kol ve taban borularının açıkta kalan dört ucuna dört adet 90 derecelik konektör takın.

Adım 9: Bir I Şekli Oluşturun

Bir T konektörünü 24 inçlik bir boruya kaydırın ve ortalayın. İkinci bir 24 inç boru ve T konektör ile tekrarlayın. 18 inçlik bir boru kullanarak, bir “I” şekli oluşturmak için iki adet 24 inçlik boruyu T konektörlerine takın.

Adım 10: Koltuk Çerçevesini Takın

7

“I” boru parçalarının her bir açık ucunu yapıdaki 90 derecelik açık konektörlere takın. Bu, sandalyenin arka çerçevesini oluşturacaktır. Tüm tertibatı kare olacak şekilde kontrol edin ve vidaları sıkın.

Adım 11: Boruları Boya (isteğe bağlı)

Boru tabanınızı boyamak istiyorsanız şimdi tam zamanı. Tabanı ve on altı adet 1-1/2-inç paslanmaz çelik vidayı boyamak için bir bağlayıcı astar ve dış sprey boya kullanın.

Adım 12: Çerçeveyi ve Koltuk Yuvasını Hizalayın

8

Çerçeve kuruduktan sonra, ahşap oturağı çerçeveye yerleştirin. Bunu yapmak için, 9-3/4 inçlik koltuk arkalıklarını çerçevenin arkasındaki üst yatay boruyla hizalayın. Levhalar, bağlantı borusu parçalarınızın arasına sığmalıdır. Ardından, sabitlemeden önce mükemmel bir şekilde hizalayabilmeniz için, elinizdeki öğelerle ahşap üniteyi geçici olarak desteklemek için size yardımcı olacak bir yardımcınız olsun.

Çerçevenin arkasını ahşap oturma yerine sabitlemek için üst boru boyunca deliklerin nereye açılacağını eşit aralıklarla ve işaretlemek için bir işaretleyici kullanın. Aynı şeyi, koltuğun dayandığı çerçevenin ön çapraz çubuğunun altında da yapın.

Adım 13: Pilot Delikler Açın ve Yeri Güvenli Hale Getirin

9

Tüm delik konumları işaretlendikten sonra, tahta yatağı çıkarın ve 1/8-inç veya 3/16-inç uç kullanarak delikleri borudan delin. Bunu hem boru çerçevesinin arkasında hem de ahşap oturağın ön kısmının dayanacağı ön boru boyunca yapın. Boru çerçevesine delikler açıldıktan sonra ahşap oturağı yerine oturtun ve yerine vidalayın.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın
İlgili Yazılar